Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

Vrátnej doline pomôže po katastrofe návšteva turistov

 Bratislava 30.7.2014

Po minulotýždňovej búrke a škodách, ktoré návalové dažde spôsobili vo Vratnej doline sa turistický ruch v Terchovej a okolí vrátil do normálnych koľají.
Napriek obmedzeniach a škodám spôsobených minulotýždňovou prívalovou povodňou, život v Terchovej, ako aj čulý turistický ruch sa vrátil do predošlých koľají. Dôkazom toho sú aj Jánošíkove dni, ktoré sa začali 24. 7. 2014, len tri dni po spomínanej povodni. 

 „Jánošíkove dni dopadli nad očakávania veľmi dobre, bola fantastická atmosféra, na návštevnosť nemala prírodná katastrofa vôbec vplyv. Sme radi, že sa nezrušili. Aktuálne okrem lanovky na Chleb a chodníkov, ktoré začínajú alebo končia v tejto oblasti, čo je len asi 15 km z 240, všetko ostatné funguje normálne. Preto niet dôvod na obavy a rušenie návštevy či dovolenky v Terchovej a okolí. Denne pritom dostávame množstvo telefonátov a mailov, kde musíme ľudí ubezpečovať, že je všetko v poriadku,“ opisuje aktuálnu situáciu Jozef Mičo, prezident Združenia turizmu Terchová.

Vrátna teraz podľa neho potrebuje pomoc v dvoch rovinách: „Na jednej strane je nevyhnutná pomoc štátu pri odstraňovaní následkov kalamity, no miestnemu turizmu môžu najviac pomôcť bežní ľudia, ktorí prídu Terchovu navštíviť alebo tu strávia dovolenku. Ešte raz všetkých ubezpečujem, že všetko funguje, ako má.“

Terchovú a Vrátnu s kapacitou takmer 3 000 lôžok v rôznych typoch ubytovacích zariadení ročne navštívi podľa Jozefa Miča okolo 800 000 turistov. Keďže je oblasť blízko Česka i Poľska tak je tu veľa aj jednodňových turistov. Výrazne tomu dopomáha aj množstvo festivalov, pričom návštevnosť výrazne ovplyvňuje počasie. Ak je pekná jeseň, navštívi túto oblasť množstvo turistov aj v tomto období.

Celú tlačovú správu si pozrite TU.

 

 

waiter-1497281

 

 

Aké výhody prináša duálne vzdelávanie a o čo vlastne ide? 

  

Prečítajte si viac. 

 

Radi Vám poradíme osobne.