Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

Dodávateľ - LimoŠpes, spol. s.r.o

Minerálna voda výnimočného zloženia

Sulínka pochádza zo severnej časti Ľubovnianskej Vrchoviny pri obci Sulín v malebnom údolí rieky Poprad, ktorá tvorí štátnu hranicu medzi Slovenskom a Poľskom, vyvierajú pramene minerálnej vody Sulinky. Administratívne patria do Prešovského kraja, okresu Stará Ľubovňa a katastra obce Sulín.

Sulinka 1

Minerálna voda výnimočného zloženia, minerálnej vody Sulinka bolo stanovené Referenčným centrom pre ochranu a rozvoj prírodných liečebných kúpeľov a prírodných liečivých, minerálnych a stolových vôd v SR zo dňa 22.11.1999 v Piešťanoch.

Sulínka je voda výnimočného chemického zloženia. Jej výnimočnosť spočíva v tom, že obsahuje až 13 z 15 základných prvkov a mikroprvkov, ktoré sa podieľajú na stavbe ľudského tela a vytvárajú tak podmienky pre funkčnosť ľudského organizmu. Ďalšia výnimočnosť Sulínky je jej prírodný obsah CO2- oxidu uhličitého až 4 g/l. Prírodný CO2 je vo vode rozpustený a voľný. Na rozdiel od iných minerálok, kde vodu dosycujú potravinárskym CO2, je prírodný CO2 už na prvý pocit lahodnejší na jazyku a nedráždi sliznicu hrtanu. Rozbory vody poukazujú, že Sulínka je sodnouhličitá voda, alkalická so zvýšeným obsahom magnézia a lítia. Vysokým obsahom minerálnych látok sa Sulínka radí do kategórie liečivých minerálnych vôd s celkovou mineralizáciou od 5100 do 7600 mg/l. Jedná sa o prírodnú, studenú, hypotonickú, hydrogén-natrium-uhličitanovú minerálku zo zásaditým charakterom čím zmierňuje žalúdočné a tráviace ťažkosti. Komplexný chemický rozbor minerálnej vody uvádzame zo dňa 24.11.2015.

LimoŠpes, spol. s.r.o

SULÍNKA, s.r.o.

Továrenská 3

064 01 Stará Ľubovňa

Slovenská Republika

+421 915 400 409